Warto zobaczyć
W Ustce
Muzeum Chleba w Ustce

W Polsce jest tylko kilka takich muzeów. Na poddaszu starej piekarni obejrzeć można stary sprzęt piekarniczy m.in. XVII wieczne urządzenie do wyrabiania ciasta. Drewno, z którego je wykonano, sczerniało już ze starości. Są mieszadła do ciast i masy kremowej oraz gofrownice z początku XX wieku. Ciekawostki to przedwojenny automat do sprzedaży cukierków i jedna z pierwszych lodówek. Muzeum mieści się przy ul. Marynarki Polskiej 49 , tel. (59) 814 48 40. Bilety w cenie 5 zł. Maksymalnie 15 osób jednorazowo.

Muzeum Ziemi Usteckiej

Obecnie można zobaczyć wystawy o tematyce historycznej miasta Ustki i stoczni Ustka. Prezentowane są elementy wyposażenia stoczni oraz miniatury projektowanych tam statków i kutrów. W sezonie letnim planowane są również wystawy czasowe. Muzeum czynne jest dla zwiedzających od wtorku do soboty od godz. 10: 00 do 17:00 tel. (59) 814 33 02 Bilety w cenie. 5,00zł – osoby dorosłe 3,00zł – dzieci i młodzież

Bunkry i pozostałości z II Wojny Światowej

Magazyny broni, stanowiska działek przeciwlotniczych i armat artyleryjskich a do tego kilometry podziemnych korytarzy. Tak wygląda zachodnia strona Ustki, która w czasie II Wojny Światowej a także w czasie tzw. Zimnej Wojny wykorzystywana była przez wojska rosyjskie i niemieckie do obrony linii brzegowej. Do dzisiaj zachowała się większość instalacji wojskowych, które są dostępne do zwiedzania. Wystarczy tylko wybrać się na zachodnią stronę i zagłębić w nadmorski las. Znaleziska murowane.

Ustecka starówka

Zrewitalizowana i zmodernizowana starówka w Ustce przypomina o dawnych dziejach tego miasta. Ustka była kiedyś wsią rybacką i teraz przywrócono jej na nowy ten zabytkowy wygląd. Odnowione zaułki i małe uliczki przypominają skandynawskie miejscowości. W połączeniu z portem rybackim pełnym kutrów i siatek daje to niezapomniane wrażenia z wycieczek i spacerów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress